RUSI


Bota e pokerit është në zi. Një 26-vjeçare e cila është cilësuar si “lojtarja seksi e pokerit” në Rusi është gjetur e vdekur nga një goditje elektrike në banjën e saj. Lilija Novikova ishte vetëm në shtëpi dhe trupi i saj u zbulua në dyshemenë e banjës së saj në Moskë.


Sipas burimeve të policisë në turpin e viktimës janë gjetur shenja të goditjes nga rryma elektrike por do të jetë autopsia që do të përcaktojë më saktë shkaqet e vdekjes shkruan Tg.com. 24-vjecarja besohet se ka qenë duke karikuar telefonin e saj në banjë, kur u godit nga rryma elektrike. Menjëherë pas studimeve për inxhinieri me nota të larta, Liliana i ishte kushtuar botës së pokerit.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo kishte shmangur ofertat për të punuar në kompanitë e mëdha industriale e dhe në vend të kësaj u bë një yll profesional pokeri, me një karrierë fitimprurëse. E njohur si një lojtare online dhe pokerit të vërtetë, ajo u shfaq në internet, në kanalet e pokerit. Prindërit e Novikovës u shqetësuan kur ajo nuk iu përgjigj telefonit në banesë.

Ata i kërkuan një fqinji të kontrollonte banesën dhe trupi i saj u gjet në dyshemenë e banjës. Autoritetet ruse thanë se nga konstatimet e para, rezulton se e reja ka gjetur vdekjen nga goditja elektrike.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb