Një alarm evakuimi u dha në aeroportin e Mançesterit, pas raporteve për një pako të dyshimtë që ishte gjetur .

Sipas një dëshmitari okular në rrjetin Manchester Evening News, familja e tij u evakuua nga Terminali 2.

Sidoqoftë, nuk kishte atmosferë tensioni kur njerëzit u larguan nga dyqanet përreth në zonën e aeroportit. Policia po shkon në vendngjarje për të hetuar ngjarjen, ndërsa ende nuk është sqaruar se çfarë përmbante pako. Vendi u rrethua, ndërsa policia mori një telefonatë në orën 15:20 minuta lokale.

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb