Gjenerali Frank McKenzie, komandanti i Komandës Qendrore të SHBA, u tha ligjvënësve amerikanë të martën se “grupe shumë të vogla njerëzish” po “përpiqen” të shkojnë në Ukrainë nga Siria për të luftuar përkrah forcave ruse si luftëtarë të huaj.

Zëdhënësi i Pentagonit, John Kirby, tha se SHBA ka parë prova që Rusia po përpiqet të rekrutojë luftëtarë të huaj nga Lindja e Mesme për të luftuar së bashku me forcat e tyre në Ukrainë më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb