SERBI

Mediat serbe kanë sjellë në vëmendjen e tyre Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Krahas një fotoje  të liderit kosovar në shëtitje në afërsi të bregdetit të Barcelonës, në vendin e quajtur “Porti Olimpik”gazeta serbe “Novosti” shkruan se gjermanët po shkruajnë planin për Kosovën.

Thaci
Thaci

“Çfarë bën Thaçi, në një kohë që gjermanët shkruajnë planin për Kosovën”-shkruan gazeta serbe.

“Novosti” shton në shkrim se Presidenti është i shoqëruar edhe nga tre persona të tjerë.

Ende nuk dihet nëse Presidenti i Kosovës, Thaçi ndodhet në Barcelonë. Gjatë ditës së djeshme ai ishte në një vizitë zyrtare në Bruksel pak para takimit të 29 prillit në Gjermani me Vuçiç dhe Brnabicin.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb