Kreu i Bankës Qendrore Europiane, Christine Lagarde paralajmëroi sot se zona e euros po e humbet vrullin më shpejt nga sa pritej.

 

“Rritja e rasteve të COVID-19 dhe intensifikimi i masave të reja kanë kontribuar në një përkeqësim të perspektivës afatshkurtër”, tha ajo.

Lagarde theksoi se treguesit tregojnë për një zbutje në aktivitetin ekonomik në prag të fundvitit.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb