Një sërë kërcënimesh me bombë kundër agjencive të shëndetit publik, në tre shtete të ndryshme gjermane, detyruan personelin dhe banorët të evakuohen, sipas policisë gjermane.

“Deri më tani, policët dhe qentë e specializuar nuk ka gjetur ndonjë pajisje eksplozive”, tha policia.

Tani ata po përpiqen të përcaktojnë identitetin e personit që, në mënyrë anonime, ka bërë kërcënimet.

Në korrik, disa gjykata rrethi u evakuuan në Gjermani pas kërcënimeve me bomba.

Asgjë nuk u zbulua gjatë kontrollit dhe nuk pati të arrestuar.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb