GJERMANI

Edhe në Gjermani, situata për shkak të koronavirusit paraqitet kritike.

Në 24 orët e fundit, në shtetin gjerman kanë ndërruar jetë 37 persona nga virusi.

Në total, në Gjermani nga koronavirusi janë shkaktuar 304 viktima.

Në shtetin gjerman, janë regjistruar zyrtarisht si të prekur me virusin vdekjeprurës 49 344 vetë.

Vetëm në 24 orët e fundit, janë infektuar me koronavirus 5 406  persona.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb