Gjermania ka njoftuar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën.

Paketa e re e ndihmës ushtarake përfshin 3 tanke Dachs, si dhe tanke Leopard 2, automjete luftarake të këmbësorisë Marder, 70 mitralozë MG 3 dhe 30 sisteme zbulimi të dronëve.

Sipas informacioneve, mjetet luftarake të këmbësorisë Marder tashmë janë dërguar në Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb