GJERMANI- Pas parlamentit britanik edhe parlamenti gjerman ka miratuar sulmet ndaj ISIS në Siri. Parlamenti votoi për t’u bashkuar në koalicionin anti-ISIS me 60 vende. Kërkesa për të sulmuar ISIS-in Gjermanisë iu bë nga Franca pas sulmeve të 13 nëntorit në Paris. Pro sulmeve në Siri kanë qenë 445 deputetë, 146 kanë qenë kundër dhe 7 kanë abstenuar.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb