Lidhja shpirtërore mes njerëzve dhe kafshëve merr një kuptim më të gjerë, kur ti, përkujdesesh që në vogëli për të.

Kjo është historia e një 57-vjeçari nga Londra, i cili, i ka plotësuar qenit të tij dhuratën e fundit para ngordhjes.

Ai, e ka dërguar kafshën në majën Pen y Fan, në Brecon Becons, pasi qeni, e kishte mjaft qejf këtë vend.

Burri e ka ngjitur atë në malin e preferuar me një karrocë dore, pasi kafsha e kishte të pamundur të ecte për shkak të sëmundjes.

Ngjarja ka prekur zemrat e milionë njerëzve në botë dhe ky veprim i 57-vjeçarit është shpërndarë masivisht në rrjet.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb