Pamjet që shihni tregojnë dëmet që la pas zjarri i madh që përfshiu mbrëmë një fabrikë bojërash në Maminas.

Nga flaktë gjigande u shkrumbua një prej magazinave të fabrikës, duke shkaktuar shumë dëme materiale, por fatmirësisht pa pasoja në njerëz.

Gazetarja e News24 dhe BalkanWeb, Klodjana Haxhiaj ka shkuar sot në vendin e ngjarjes, ku shihet se po punohet për pastrimin e mbetjeve nga zjarri, ndërsa gjithçka duket e shkrumbuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: