Senegali ia doli të shkojë në Botërorin e Katarit, pasi mundi në finalen e Play Off ekipin e Egjiptit. Një ndihmë të madhe për të realizuan këtë objektiv e dhanë edhe tifozët senegalez, të cilët kontribuan jo në fushë, por nga shkallët e stadiumit.

Takimi shkoi në penallti dhe shumë lazera u drejtuan nga egjiptiani Momo Salah, me qëllim shpërqëndrimin e tij. Synimi u arrit, pasi lojtari  i Liverpool nuk u tregua i saktë nga penalltia.

 

9
9

FIFA ka vendosur që të gjobisë Senegalin me 143 mijë paund, me arsyetimin se nuk kanë siguruar mbajtjen e renditet dhe ligjit. Jo vetëm kaq, pasi kjo Kombëtare do luajë një takim pa tifozë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: