Këngëtari i njohur shqiptar ka shënuar fitore në MTV EMA.

Tashmë Gjon Muharremaj është këngëtar mjaft i njohur si në Shqipëri ashtu edhe në Zvicër pasi bëri dy vendet krenare në Eurovision.
Ai së fundi ka fituar çmimin “Best Swiss Act” në MTV Europe Music Awards të vitit 2021.

Gjon Muharremaj u shpreh se nuk kishte fjalë për përkrahjen që po pranon nga të gjithë.

Ai ka publikuar disa fotografi nga ngjarja ku fitoi çmimin teksa zgjodhi disa fjalë të ëmbla për të falënderuar të gjithë ata që e sollën atë deri aty.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb