TIRANË- Gjykata Administrative pritet të shqyrtojë nesër në mesditë kërkesën e ish-deputetit Dashamir Tahiri. Ky i fundit ka ankimuar vendimin e KQZ për heqjen e mandatit, duke e konsideruar atë jo të drejtë.

KQZ i hoqi mandatin deputetëve Dashamit Tahiri dhe Shkëlqim Selami si dhe kreut të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi në fund të muajit dhjetor.

Edhe Shkëlqim Selami e ka ankimuar vendimin e KQZ për heqjen e mandatit.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb