Gjykata e Lartë e Belgjikës ka ndaluar zbatimin e një traktati të shkëmbimit të të burgosurve me Iranin.

Kundërshtarët e shkëmbimit ishin të shqetësuar se marrëveshja do të lehtësonte kthimin e organizatorit të komplotit në Iran.

Gjykata belge ka pezulluar traktatin e shkëmbimit për të paktën tre muaj deri në një vendim përfundimtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb