ITALI

Gjykata e Apelit në qytetin italian, Brescia ka dënuar me dy vite burg shqiptarin nga Kosova, Gafurr Dibrani.

Lajmi raportohet nga mediat kosovare, të cilat shkruajnë se 27-vjeçari është dënuar me akuzat për publikimin e disa videove dhe disa komete të tij për organizatën terroriste ISIS.

Ai tashmë gjendet në një burgun e Brescias. Avokati i tij, Marca Capra ka kërkuar lirimin e Dibranit, por kërkesa e tij është refuzuar nga gjykatësit.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: