UEFA ka përshëndetur vendimin e Gjykatës Federale për Skënderbeun.

Gjykata Federale ka refuzuar rekursin e bërë nga ana e Skënderbeut.

Gjykata Federale e Zvicrës ka lënë në fuqi dënimin 10-vjeçar për Skënderbeun.

Uefa2
Uefa2

UEFA shprehet se ky është vendim i rëndësishëm kundër trukimit të ndeshjeve.

“Ky është vendim i rëndësishëm kundër trukimit të ndeshjeve. Sistemi ynë BFDS kundër trukimit, i besueshëm.

Dënimi i klubeve që trukojnë ndeshje është prioriteti ynë”, thuhet në reagimin e UEFA-s.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb