Gjykata e Lezhës ka shpallur sot fajtor dhe ka dënuar me 24 vite burg Tonin Ndojn, autorin e vrasjes së kryeplakut të fshatit Mërqi Gjin Marku, ngjarje e ndodhur me 19-qershor të vitit 2019-të.

I pandehuri është dënuar për veprat penale “Vrasje me paramendim” dhe “Armëmbajtje pa leje” por duke qenë se ka kërkuar gjykim të shkurtuar kërkesa që i është
pranuar nga gjykata atij i është ulur 1\3 e dënimit dhe përfundimisht i duhet të vuajë 16-vite burgim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb