Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca iu është bashkuar reagimeve pas emërimit të anëtarit të 7 të Gjykatës Kushtetuese nga presidenti Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Soreca përgëzoi Metën dhe KED për mbylljen me sukses të procedurës për emërimin e anëtarit të shtatë të Gjykatës Kushtetuese.

“Sot Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Znj.Sonila Bejtja si anëtare e 7-të e Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë Presidentin dhe KED për plotësimin e këtij vendi vakant. Ky vendim i rëndësishëm përforcon më tej funksionalitetin e Gjykatës”, -shkruan Soreca.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb