TIRANË- Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e ish-deputetit Mark Frroku për shuarjen e masës së sigurisë.

Rrëzimi i kërkezës u bë me arsyetimin se kanë kaluar 12 muaj që kurse ka nisur gjykimi.
Mark Frroku akuzohet për vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë më 5 mars të vitit 1999.

Ai është dënuar me 10 vjet burg në mungesë nga një gjykatë belge. Procesi gjyqësor ndaj tij është drejt fundit.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: