Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për thirrjen si dëshmitar të ish-kryeministrit Sali Berisha në procesin gjyqësor ndaj Izet Haxhisë.

Ky i fundit po rigjykohet për vrasjen e ish-deputetit demokrat, Azem Hajdarit.

Lajmi është bërë i ditur për ‘BalkanWeb’ nga gazetarja Klodiana Lala. Në çelje të shqyrtimit gjyqësor, gjykata deklaroi se për thirrjen si dëshmitar të Berishës do vendoste një moment të dytë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb