Profesori Altin Zaloshnja dhe avokati Plarent Ndreca janë përfshirë në një debat me tone të ashpra gjatë bisedës në emisionin “Open” sa i përket çështjes së ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal dhe lidhjeve të tij me Ramën.

Gjatë tensioneve Zaloshnja e ka cilësuar Ndrecën si “gjsymëavokat”, gjë që ky i fundit nuk e ka pritur mirë duke i thënë se studentëve të tij duhet “t’u vijë turp” nga ai pasi etiketon njerëzit gjatë debatit ndërkohë që nuk i ka përballë.

“T’u vijë turp studentëve të tu që ti etiketon njerëzit. Pse nuk u turrët kur më tha mua gjysmëavokat? Kam qenë sekretar i ministrisë së arsimit.kam parë profesorë si ty dhe ata që etiketojnë të tjerët në debat  kur nuk i shohin nuk e kanë aurën e pedagogut. Mund  të jesh pedagogu  më i mirë në Amerikë, t’i thuash një personi gjysmëavokat kur nuk e di kush jam unë tregon se nuk je pedagog, nuk po sillesh si qytetar”, ka reaguar Ndreca i indinjuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb