Finalja e Conference League tërhoqi vëmendjen jo vetëm në Evropë, por në mbarë botën. Kjo jo vetëm nga dy skuadrat që u përballën në finalen e Tiranës, por edhe nga stadium ku luajtën ato.

Shumë media të huaja shkruajtën për “Air Albania”, por duket se ky impoiant vijon të impresionojë Akoma. Së fundmi është “GOAL Brasil” që postoi një video me këto fjalë:

“Një nga stadiumet më të bukur në Evropë! Ejani të takoheni me Football Flyover Arena Kombëtare, në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë Stadiumi i parë që priti një finale të Ligës së Konferencës!”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb