Goditen tre plantacione me marijuanë në një zonë luksoz Calpe në Spanjë,. Në pranga bëhet me dije se kanë rënë 3 persona, të moshës 21 deri në 36 vjeç, njeri prej të cilëve është edhe shqitpar.

Media spanjolle shkruajnë autoritetet kanë konfiskuar 1,000 bimë marijaunë , 10 kg drogë, ai edhe 6,000 euro.

Sakaq që prej muajit gusht e deri në dhjetor të vitit të kaluar, autoritetet kanë zhvilluar operacione në Calpe me qëllim uljen e nivelit të kërcënimeve si edhe goditjen e trafikut të drogës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: