Goditet organizata kriminale e kultimivit të marijuanës. Mediat spanjolle shkruajnë se organizata operonte në disa degë, përkatësisht në Katalonjë, Valenciane e Navarra. Bëhet me dije se në total janë arrestuar 31 persona pjesë të kësaj organizatë, të përfshirë në trafikun e drogës.

Sipas autoriteteve vlera e marijuanës mund të arrinte deri në 1 000 000 euro në treg.

Hetimi i kësaj bande ka nisur në vitin 2022. Ndërsa theksohet se drejtohej nga një çift shqiptarësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb