20 të rinj janë përplasur fizikisht mes tyre, ndërsa ishin duke festuar në një bordello në Gjermani.

Mediat gjermane shkruajnë se nga përplasja fizike një 25-vjeçar me origjinë shqiptare është në luftë për jetën, pasi është plagosur me thikë në shpinë, ndërsa ka marrë plagë të rënda edhe në kokë.

Rreth

“Gjendja e tij shëndetësorë është e rëndë dhe në rrezik për jetën”, shkruan Bild.

Ka qenë disa dëshmitarët të ndodhur në vendin e ngjarjes që kanë lajmëruar policinë.

Në momentin e mbërritjes së policisë, të rinjtë janë larguar për t’i shpëtuar arrestimeve.

Por nga policia u ndaluan pesë persona, katër prej të cilëve u liruan pas disa orësh qëndrim në komisariat.

Sakaq ende nuk janë të ditura shkaqet që sollën konfliktin mes të rinjve.

Rreth

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb