Blic kundër Camorra në Napoli, ku karabinierët arrestuan 11 persona si pjesë e hetimit për një rrjet fajdeje. Mes personave me masë sigurimi është edhe një karabinier, i cili akuzohet për korrupsion.

Gjatë hetimeve janë dokumentuar 9 raste fajdeje, të kryera ndaj sipërmarrësve (përfshirë një ish-lojtar të Napolit), të detyruar të paguajnë interesa që variojnë nga 25% deri në 40%.

Urdhri i lëshuar nga gjyqtari hetues në Gjykatën e Napolit me kërkesë të DDA-së, ka të bëjë me disa akuza për të arrestuarit që nga fajdet, posedim dhe shitje droge, si dhe armëmbajtje pa leje të zakonshme, në formë të rënduar me qëllim favorizimin e klanit Baratto-Volpe, që vepronte në rrethin napolitan të Fuorigrotta-s dhe binte në sferën e influencës dhe kontrollit të të ashtuquajturës “Aleanca Secondigliano”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb