Një lajm i rëndë ka ardhur për Napolin përpara duelit në kampionat me Milanin. Ylli i sulmit, Viktor Osimhen, është dëmtuar dhe nuk do të jetë pjesë e skuadrës për takimin në fundjavë.

Sikur kjo mos të ishte më e keqja, sulmuesi nigerian rrezikon seriozisht dhe dy takimet çerekfinale kundër kuqezinjve në Champions.

Ai pësoi një dëmtim në stërvitje pas kthimit nga grumbullimi me kombëtaren dhe javën e ardhshme pritet një ekzaminim më i gjerë për të kuptuar dhe situatën që ndodhet 24-vjeçari./ Panoramasport.al

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: