Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur apo luajtur.

Shkak janë bërë rastet pozitiev me COVID-19 në 2 charter që udhëtonin drejt Melbourne. 24 udhëtonin nga SHBA në Melbourne, kurse 23 të tjerë nga Abu Dhabi në Melbourne.

Tashmë nuk dihe fati i Australia Open teksa dhe organizatorët nuk kanë dhënë një shpresë paraprake për tenistët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb