Ajo quhet “Golfistja më seksi në botë”. Bëhet fjalë për amerikanen 29 vjeçare të quajtur Paige Spiranac. Spiranac ka një trup mjaft tërheqës dhe është shpallur femra më seksi e vitit 2022 nga Maxim Magazine.

Përtej bukurisë rrëqethëese, ajo ka arritur mjaft në botën e sportit. Simpatikja e lindur në Colorado luajti golf në një nivel kolegji me Universitetin e Arizonës dhe Universitetin Shtetëror të San Diegos, duke fituar dy herë çmimet e Konferencës Perëndimore All-Mountain, gjatë sezonit 2012–13 dhe 2013–14. Për herë të parë Spiranac luajti golf profesionist në vitin 2015, duke marrë pjesë në disa turne si Cactus Tour dhe Scottsdale’s Orange Tree Country Club.

Rezultati ishte i pabesueshëm. Falë aftësive u mor titulli i parë dhe i vetëm i Scottsdale’s Orange Tree Country Club.

Numri i ndjekësve të saj në rrjetet sociale filloi të rritej. Gjithçka ndodhi pas një shkrimi të një shkrimtarje në Total Frat Move, e cila u sugjeronte të gjithëve që të shikonin se çfarë mund të bënte Spiranac në golf. Në 2 ditë nga 10,000 ndjekës, shkoi në 100,000! Pjesa tjetër është histori.

Jjjjjjjjjjj
Jjjjjjjjjjj
Jjjj
Jjjj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: