Mesfushori me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj debutoi me gol në Kampionatin Botëror, teksa ndëshkoi kombëtaren e Anglisë në fitoren 1-0.

Pas golit të shënuar nga 23-vjeçari i cili përfaqëson kombëtaren e Belgjikës, ka reaguar edhe zv.kryeministri i Kosovësm Enver Hoxhaj. Nëpërmjet një postimi në “Twitter” vlerëson praninë e mesfushorit nga Kosova në kombëtaren belge dhe shkruan që çdo skuadër kombëtare që ka në përbërje lojtarë nga Kosova do të shkëlqejë.
enver-hoxha

“Djajtë e kuq” urime për kalimin në fazën tjetër në Botëror. Çdo skuadër me yje nga Kosova do të shkëlqejë” shkruan Hoxhaj.
hoxhaj

Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/goli-i-januzajt-reagon-enver-hoxhaj-me-kosovaret-shkelqejne-te-gjithe/

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb