Ai kishte kryer një grabitje në rrugë, që i kishte fituar vetëm 30 euro: autori, një tridhjetë vjeçar shqiptar, me një dënim të mëparshëm, u dënua sot (6 shkurt) në gjykatën e Bolzanos me 4 vjet burg.

Pavarësisht sasisë së vogël të plaçkës, në fakt, ishte sërish një grabitje e vërtetë, pasi ishte ushtruar dhunë: grabitësi kishte goditur me grusht një djalë 17-vjeçar, të cilin me të cilin u shkëmbye në rrugë pranë kopshteve Rapp në Bressanone dhe menjëherë më pas i mori portofolin me 30 euro.

Faktet datojnë në një mbrëmje të nëntorit të kaluar. Shqiptari më pas u arrestua dhe mëngjesin e sotëm u dënua me 4 vjet burg (dënimi themelor prej 6 vitesh i reduktuar për një të tretën në bazë të procedurës së shkurtuar). 30-vjeçari aktualisht po mbahet në burg në Bolzano.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb