Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka konsideruar një luftë pa kthim betejën ndaj eurobondit që qeveria shqiptare do të marrë, të votuar këtë javë në Parlament.

Sipas Vasilit, shuma që kap vlerën e 2.3 miliard eurove, është një vijë ndarëse mes opozitës së vërtetë dhe fake opozitës.

Më tej ai thotë se kjo është një grabitje gjigande e parave publike para së cilës SPAK ka mbyllur sytë.

 

 

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb