Në Grammy Awards 2020 ka triumfuar Billie Eilish.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Në një mbrëmje të dominuar nga trishtimi, për tragjedinë e vdekjes së Kobe Bryant, të cilës Lizzo i ka kushtuar ceremoninë, 18-vjeçarja ka marrë plot katër çmimet kryesore, artistja më e mirë e re, albumi i vitit, kënga e vitit dhe regjistrimi i vitit.

Këtyre i janë bashkuar edhe tre çmime të tjera në kategori të vogla. Lizzo ka marrë statujën e ‘Performanca pop më e mirë solo”. ‘Kjo natë është për Kobe’, ka thënë Lizzo.

Nuk mund të fillonte ndryshe edicioni i 62 i Grammy Awards 2020, që zhvillohet pikërisht në Staple Center teatër, ku për vite me radhë ka luajtur edhe legjenda e Nba, që vdiq në moshën 41 vjeçare, pas një aksidenti me helikopter. Ja fotot më të bukura nga show.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb