Në shembullin e fundit të luftës që përhapet gjithnjë e më shumë në Rusi, rajoni i Bryansk u vu nën zjarr brenda natës, sipas një zyrtari rus.

Predhat goditën dy fshatra afër kufirit me rajonet Chernihiv dhe Sumy të Ukrainës, tha guvernatori Alexander Bogomaz.

Më shumë se 2,500 njerëz u evakuuan nga zona, tha ai, pasi zyrtarët rusë raportuan sulme të intensifikuara nga veriu i Ukrainës ditët e fundit.

Mbi kufirin, autoritetet ukrainase kanë hequr alarmet për sulm ajror që u dëgjuan në pjesën më të madhe të vendit gjatë natës, me zyrtarët e Kievit që thanë se ata rrëzuan më shumë se 30 raketa dhe drone.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: