Dy persona vdiqën dhe nëntë të tjerë u plagosën pas bombardimeve ruse të një zone rezidenciale të Nikopolit në Ukrainën jugore të martën vonë.

Lajmi u konfirmua nga Sergey Bratchuk, zëdhënës i administratës rajonale të Odesës.

Katër nga të plagosurit janë fëmijë, tha ai, duke shtuar se granatimet shkatërruan tre shtëpi dhe dëmtuan 12 shtëpi të tjera.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: