ITALI- Mesfushori i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka mund të transferohet te ekipi i Interit, për 25 milionë euro.

Të paktën kështu shkruan portali “Calciomercato.it”, sipas të cilit futbollisti me origjinë nga Kosova me shumë mundësi do transferohet në Milano gjatë merkatos verore.

Për Xhakën nuk kanë munguar ofertat deri më tani, madje ato kanë ardhur edhe nga nga disa klube me emër në Europë.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: