Kampionati Evropian “Francë 2016″ po afron. Shqipëria do të luajë ndeshjen debutuese ndaj Zvicrës dhe përveç lojtarëve shqiptarë që luajnë me Përfaqësuesen zvicerane, sytë e të gjithëve do të jenë edhe te dueli i dy vëllezërve ‘Xhaka”.

Vëllai i vogël, Graniti ka folur për këtë duel duke deklaruar se me zemër nuk do dëshironte të përballej me Shqipërinë. Në prononcimin e tij për “Sport Bild” mesfushori thekson se do të jetë tejet e vështirë të luajë kundër gjakut të tij.

“Nuk do doja të luaja kundër Shqipërisë. Vëllai kundër vëllait, nuk e di si do të jetë kjo ndjenjë që do të përjetoj në Francë kësaj vere. Ju nuk e dini se si është kur luan kundër një kombi, të cilit i detyrohesh shumë. Unë e di mirë, se e kam provuar, por nuk dëshiroja ta përsërisja më kurrë. Është sinqerisht një ndjenjë e ndyrë. Është shumë emocionuese. Shumë njerëz nuk e kuptojnë ende pse kam vendosur të luaj për Zvicrën. Ka njerëz të lënduar, ndaj jam fishkëllyer nga bashkatdhetarët e mi, madje pjesërisht edhe jam ofenduar në dy ndeshjet e luajtura kundër Shqipërisë”, ka deklaruar Xhaka. /Panorama/

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: