Ndërmjetësi i dialogut Kosovë- Serbi në Uashington, Richard Grenell mohon t’i ketë dorëzuar Presidentit serb Vuçiç një letër ku i kërkohet njohja e Kosovës.

Grenell thotë se kjo nuk është e vërtetë, por ai mohon që t’ia ketë dorëzuar ai vetë, por nuk mohon nëse ka apo jo një letër vërtet të tillë.

Mediat serbe raportuan për një letër, teksa ministri i Financave, Sinisa Mali konfirmoi se ishin 16 pika në atë letër, dhe pika 10 ishte pikërisht njohja e Kosovës dhe anasjelltas e Serbisë.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb