Janë shënuar 2 viktima vetëm 24 orët e fundit nga koronavirusi, duke e cuar në total në 17 viktima në Greqi.

Sipas mediave vendase, viktima e fusnit është një 64 vjecar që humbi jetën në Patra, i intubuar prej 11 ditësh. Ndërkohë që viktima tjetër ishte një 83-vjecar që vdiq në një spital në Sotiria.

Në Greqi deri tani janë shënuar 624 të prekur me koronavirus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: