Në Greqi autoritetet njoftuan sot 2,018 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 2 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 99306. Ndërsa 608 pacientë po trajtohen të intubuar, 524 pacientë të tjerë janë liruar nga ICU.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 99 vdekje të reja duke shkuar kështu në 2001 numri total i vdekjeve, nga të cilat 806 gra.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: