Fluksi i migracionit në ishujt e Egjeut Verior ka qënë shumë i ulët, kryesisht për shkak të kushteve të këqija të motit, gjatë dy javëve të para të shkurtit, njoftuan dje autoritetet.

”Numërohen gjithsej 347 migrantë dhe refugjatë në ishujt e Egjeut , 222 persona të mbërritur në Lesvos, 30 në Chios dhe 95 në Samos”, shtuan autoritetet greke.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb