GREQI

Një bombë e vendosur në një makinë në Glyfada, në brigjet e Athinës, shkaktoi një të plagosur.
Lajmin e bën të ditur policia, që thotë që ka gjetur gjurmë në mbetjet e veturës luksoze, që ndodhej në parkim dhe kishte targa australiane.
I plagosuri, sipas policisë ka hyrë në makinë dhe e ka ndezur atë, kur ka ndodhur shpërthimi. Një kalimtar e ka ndihmuar burrin të dalë nga mjeti.


Shpërthimi shkaktoi një zjarr ku u përfshinë edhe katër makina të tjera aty pranë. Policia po heton për një atentat, por për momentin nuk ka asnjë pistë.


I plagosuri, që do të pyetet nga policia është transportuar në spital me helikopter. Ndërkohë trafiku në rrugën Vouiiagmenis, një nga arteriet kryesore që lidhin kryeqytetin me zonat e bregut, është mbyllur.


(da.xha/BalkanWeb)

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb