GREQI

Dy malazezë, pjesë të klanit ‘Skaljari’ u qëlluan për vdekje në kryeqytetin e Athinës në Greqi.

Stevan Stamatovic dhe Igor Dedovic, të dy 43 vjeç, u qëlluan për vdekje me më shumë se 20 plumba para fëmijëve të tyre ndërsa ishin duke ngrënë në një tavernë të njohur greke.

“Sulmuesit ishin profesionistë. Ata qëlluan viktimat e tyre me qetësi dhe saktësi, duke shkrepur rreth 20 plumba për të vrarë dy persona. Ata menjëherë shkuan në tryezën e Stamatoviç dhe Dedoviç dhe u qëlluan, pa asnjë viktimë tjetër, “- thonë mediat greke.

Mediat malazeze dhe greke thanë që policia greke do të kontrollonte çdo ambient të përdorur nga Dedovic dhe Stamatovic për prova për të ndihmuar në hetimin e tyre. Ata gjithashtu thanë se policia greke ka të ngjarë të thërrasë homologët e tyre malazez për ndihmë.

Luftimet midis bandave rivale të krimit malazez kanë pretenduar se jetonin përtej kufijve të vendit më parë. Në Dhjetor 2018, një anëtar i klanit Kavac, Vladimir Roganovic, u qëllua për vdekje në Vjenë në një restorant.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb