Një tërmet me magnitudë 4,6 ballë të shkallës Rihter, goditi sot Greqinë, në orën 07:17, 420 kilometra në juglindje të Athinës.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, epiqendra e tërmetit ishte vendosur në det, 54 kilometra në juglindje të Kretës.

Nuk ka ende njoftime për viktima apo dëme materiale.

Kujtojmë që Greqia është një nga vendet më sizmike të Europës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: