Greqia ka regjistruar 3199 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë që numri i përgjithshëm që nga fillimi i pandemisë është 714.283.

Nga ana tjetër kemi një rritje numrit të fataliteteve ku gjatë 24 orëve të fundit 43 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin  ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15.598 vdekje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb