Një ngjarje e rëndë është regjistruar në ujërat detare greke. Mësohet se një aeroskafi ushtarak F-4 Phantom ka rënë në detin Jon, (në pjesën greke) në zonën detare të Andravidas.

Ngjarja ndodhi sot në orën lokale 10:30. Ndërkohë, vijon operacioni për gjetjen e dy pilotëve.

  • foto galeri

Sipas të dhënave, pilotët u hodhën me parashutë para rënies të aeroskafit në det.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb