Phea njoftoi 841 raste të reja të koronavirusi në gjithë Greqinë gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 29057. Ndërsa 89 pacientë po trajtohen të intubuar, 268 pacientë janë liruar nga ICU.

Në 24 orët e fundit ka pasur 10 vdekje të tjera duke shkuar në 559 vdekje gjithsej në vend.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: