GREQI

Greqia është e hapur për të gjithë rusët përgjatë këtij sezoni veror turistik. Vetëm një test negativ i mjafton pasagjerëve nga Rusia për të vizituar tokën Helene.

Nga e mërkura hyn në fuqi rregulli i ri teksa rusët edhe pasi të hyjnë në Greqi do të duhet të bëjnë një test që autoritetet greke të sigurohen se nuk janë të infektuar nga COVID-19.

Ndërkohë Greqia në linjë me BE ka disa masa apo rregulla në lidhje me vizitorët nga vendet  e treta jo anëtare, përfshirë Shqipërinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb