Një stuhi e fuqishme e shoqëruar me shira dhe përmbytje ka goditur Evian në Greqi, ku për pasojë kanë humbur jetën dy persona.

Viktimat janë dy te moshuar 85 vjeç që u gjetën te mbytur në shtëpinë e tyre nga ujërat e rrëmbyera qe përmbyten disa fshatra.

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme dhe në Halkidha.

Rrugët dhe makinat janë mbuluar nga uji, ndërsa shumë banorë kërkojnë ndihmë, pasi shtëpitë e tyre janë përmbytur.

Ne operacionin e shpëtimit qe ende vazhdon për banorët e tjerë marrin pjesë 72 zjarrfikës me 26 mjete , tre barka dhe një helikopter Super Puma.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb